Bozcaada Koyları

Türkiye’deki sayılı adadan biri olan Bozcaada, geçtiğimiz senelerde popüleritesini çok arttırarak, özellikle kısa haftasonu tatilleri için popüler destinasyonlardan biri haline geldi. Kuzey Ege’nin bu güzel adasında, birbirinden güzel koylar ziyaretçilerini bekliyor.

 

Ayazma Plajı

Ayazma, Bozcaada’nın en popüler plajı. Upuzun sahili, gece-gündüz bir şeyler yiyebileceğiniz çok sayıda restaurant’ı ve çeşitli deniz oyunları opsiyonları ile de bu popülerliğin boşa olmadığını gösteriyor. Ancak, yaz döneminde çok kalabalık olabiliyor, eğer mutlaka Ayazma’da denize girmek istiyorsanız biraz erken gitmeniz iyi olacaktır.

 

Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu, daha koyun girişinde denizi gördüğünüz zaman, adının nerden geldiğini anlıyorsunuz. Tertemiz denizi, çok sayıda şnorkelcinin de ilgisini çekiyor. Bu koyda herhangi bir tesis yok, o yüzden şemsiyenizi, içeceğini vs. yanınıza getirmeniz gerekiyor.

 

Habbele

Habbele, özellikle de ordaki Mitos Beach, Bozcaada’da hem sakinliği, hem de güzel düzenlenmiş tesisi ile tatilinde biraz daha lüks arayanların tercihiydi. Bu sene Mitos Beach, Belediye ile yaşadığı problemler yüzünden dışardan müşteri alımını durdurdu, yine de sakince bir plaj keyfi için tercih edilebilecek bir koy Habbele.

 

Bu 3 koyun dışında irili ufaklı başka koylar da var Bozcaada’da, sizlerin keşfetmesini bekleyen. Üstelik yaz döneminde uçakla da gidebiliyorsunuz. Bir haftasonu, uçak biletinizi alıp 1 saat içerisinde bu koyların birinde olabilirsiniz.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...