Avrupa’da Halloween Kutlamak İçin En İyi 3 Yer:

Hayaletler, zombiler, vampirler, yaratıklar, cadılar, kostümler eğlence anlayışınıza yatkınsa Cadılar Bayramı sizin için en ideal vakit. Çok eski bir gelenek olsa da hala dünyanın çok yerinde kutlanan Halloween’de insanlar ürkütücü ve korkutucu bir eğlence için sınırları zorluyor. Günler önceden kostümler ve dekor hazırlanan bu bayramda Avrupa’da Halloween kutlamak için karanlık atmosferli 3 yer seçtim:

1- Paris:

Eyfel Kulesi’ni, Louvre Müzesi’ni ve romantik Paris sokaklarını unutun! Bu gecede olmanız gereken yer Pere Lachaise Mezarlığı ve Paris Catacombs’dur. Bir çok sanatçıya ev sahipliği yapan Pere Lachaise Mezarlığı ve yerin altında binlerce insana ait kemiklerin bulunduğu mezarlıklarda bulunmak gecenin ruhunu gerçekten hissettirecektir. Ürpertici mi geldi? Halloween ruhu bu!

2- Prag:

Eski Musevi Mezarlığı ve Eski Musevi Ghettoları hep kalabalık olduğu için çok korkunç değil belki ama etraftaki kemik dizileri inanılmaz ürpertici bir hava veriyor. Ünlü yazar Franz Kafka düşünmek için bu mezarda sıkça vakit geçirirmiş. Buna rağmen Prag’ı önemli bir tercih yeri yapan asıl şey Eski Şehir Meydanı! Işıl ışıl bir günde bile meydandaki Gothic Tyn Katedrali insanın tüylerini diken diken ediyor. Avrupa’da Halloween yaşamak için ideal yani 🙂

3- Bran:

Transylvania dağlarında kiralanabilir onlarca ürkütücü kale var. Ama hiç birisi meşhur Drakula’nın yaşadığı söylenen Bran Kalesi kadar korkunç değil. Drakula, Vlad the Impaler acımasızlığı ve işkencelerile biliniyordu. Düşmanlarına türlü kötülükler ve işkenceler yaptığı bu kale şimdi turistik gezilere ev sahipliği yapıyor. Avrupa’da Halloween gecesine özel turlara katılıp bu gizemin tarihini büyüleyici mimarinin içerisinde yaşayın.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...