ARABA KİRALAMAK İÇİN 8 GEÇERLİ SEBEP

Otomobiller, gündelik yaşamımızın en çok kullanılan kara yolu araçlarından biri. Öyle ki, bazı ailelerde, her aile bireyinin kendisine ait bir aracı bulunmakta. Araç sahibi olmanın artıları olduğu gibi eksi yönlerinin olduğundan da bahsedebiliriz. Otomobil sahibi olmanın en büyük avantajı, şüphesiz istediğiniz yere, genellikle çabuk, konforlu ve sakin bir şekilde ulaşabilme imkânınızın yüksek olması. Kötü yanı ise maalesef, ülkemiz koşullarında maddi olarak biraz fazla sorumluluk yüklemesi. Benziniydi, sigortasıydı, bakımıydı, vergisi,  vesaire…Ulaşım konusunda toplu taşıma araçlarını kullananlar ve bundan memnun olanlar için, kendi araçlarının olmayışı, pek bir kayıp olarak görülmez. Hatta İstanbul gibi trafik çilesi yaşanan büyük şehirlerde, araç sahibi olmamak pek büyük bir kayıp olarak görülmeyebilir. Ama her insanın ‘ah keşke bir arabam olsaydı!’ dediği bazı durumlar mutlaka olmuştur. Her insan  hususi otomobil sahibi olabilecek maddi duruma sahip olamayabilir. Böylesi gerekli durumlarda, taksi imkânından faydalanabilmek elbette söz konusu ya da arabası bulunan yakın çevremizden yardım istemek olasılıklar dahilinde. Taksi hizmetlerinden faydalanmak epeyce pahalıya mal olabiliyor bazen. Ricada bulunabileceğimiz yakın arkadaşımızın, dostumuzun da bazı durumlarda zamanı olmayabiliyor. Neyse ki artık günümüzde araba kiralama imkânı mevcut. Birçok insanın düşündüğünün aksine, araç kiralama hizmeti, gerekli durumlarda, hem en etkili hem de en ekonomik çözüm olabiliyor.

car series

İşte araba kiralamak için 8 geçerli sebep

1- İş adamları için, otomobilleri adeta vücutlarının bir uzvu gibidir. Şehir içinde her noktaya otomobilleriyle giderler, ayrıca otomobilleri bir presitj göstergesidir. Diyelim ki bir iş gezisi için başka bir ülkeye veya şehre gitmeniz gerekiyor. Bu geziyi hususi arabanız ile gerçekleştirmek yerine, gideceğiniz yere uçakla ulaşıp oradaki hava limanında bulunan araç kiralama şirketlerinden araba kiralamanız hem maddi açıdan hemde zaman açısından fayda sağlayacaktır.

 

2- Tatil amaçlı gittiğiniz yerlerde, o bölgenin tarihi ve ilginç yerlerini gezmek için, gittiğiniz yerdeki toplu taşıma araçlarını kullanmak yerine, tatiliniz süresince araba kiralamanız, zamanınızı daha özgürce kullanmanıza yardımcı olabilir. Çünkü, yabancı olduğunuz bir yerde toplu taşımada kaybedeceğiniz her dakika, tatil sürenizden çalacaktır.

shutterstock_116279278

3- Herkesin yakın çevresinde mutlaka düğün dernek organizasyonları söz konusu oluyordur. Düğün zamanları, en çok arabaya ihtiyaç duyulan dönemlerden biridir. Düğün için gösterişli ve şık bir araba temin etmenin en kolay yolu araç kiralamaktır diyebiliriz.Ailenizle memleketinize veya bir yeri gezmek için seyahat ediyorsunuz da. Dilerseniz bulunduğunuz yerden dilerseniz de havaalanından araç kiralayabilirsiniz.

 

4- Evlilik yıl dönümünüzde, eşinizi yemeğe çıkarmak istiyorsunuz. Özel bir gün olması sebebiyle eşinizin her ortamda rahat etmesini istiyorsunuz. Restoran, hediye ve gereken tüm hazırlıklar tamam. Ama arabanız yok. Bu özel günde araba kiralamamak için hiç bir neden yok.

shutterstock_227900236

5- Arkadaşlarınızla hafta sonu bir yerlere gitmek istiyorsunuz ve zamanınızı toplu taşımada öldürmek istemiyorsunuz. Arkadaşlarınızla beraber ortaklaşa araba kiralayın ve bu sorunu ortadan kaldırın.

 

6- Ehliyetinizi yeni aldınız. Sürüş deneyiminizi geliştirmek istiyorsunuz ama arabanız yok. Pratik yapmak için en basit yol, araba kiralamak. Kaza yaparım diye korkmayın. Hatta kaza yapsanız dahi sorun yok. Çünkü tüm araçlar sigortalı.

 

7- Seyahat acentaları müşteri memnuniyetine son derece önem verirler. Yüksek sezonlarda bazen araç filolarının yetersiz kaldığı anlarda, müşterilerine sundukları hizmet kalitesinde düşüşün önüne geçmek için araba kiralama yoluna giderler.

resim 2

8- Aracınız belirli bir arızadan ötürü, teknik bakıma ihtiyaç duyduğu için, servise verdiniz. Otomobil konforuna alışıksınız ve bu yüzden konfor açısından eksiklik yaşamak istemiyorsunuz. Böylesi durumlarda imdadınıza araba kiralama servisleri koşar.

 

Araba kiralamak için bir milyon neden sıralanabiliir. Araba kiralama servisleri uygun fiyat seçenekleri ve geniş araç yelpazesiyle, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Araba sahibi olmak uzun vadede kârlı bir seçenek olabilir. Fakat kısa vadeli ihtiyaç durumunda en etkili çözüm araba kiralama hizmetlerinden faydalanmaktır. Gereken durumlarda araba kiralamayı deneyin pişman olmayacaksınız.

kirala

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...