Ankara’yı Keşfedin

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasından bu yana hızla gelişmeye devam eden başkent Ankara Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehridir.  Cumhuriyetin büyüdüğü yer olarak bilinen Ankara, devlet binaları ve bürokrasi ile harmanlanmış bir şehir olarak gözükse de, keşfedilmeyi bekleyen bir çok yanı bulunmaktadır.

Eğer ki yolunuz Ankara’ya ilk defa düşüyor ise, alışma süreciniz biraz zaman alacaktır. Şehrin zaman içinde değişmekte olan yapısı, düzenli planlama ile yerleşmiş şehir ve yollar sizleri şaşırtabilir. Alışmaya başladığınızda ise Ankara sizi tam anlamıyla kendisine çekecektir. Tarihte, sınırları içinde bir çok Anadolu medeniyeti ve Osmanlı’ya ev sahipliği yapmış olan Ankara, turistler için  tarihsel anlamda ilginç olanaklar sağlamaktadır. Tarih dolu bir turistik ziyaret gerçekleştirmek isteyenler için, Türkiye’nin ilk müzesi olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi,  Anadolu Medeniyetlerinden kalma bir çok eşyanın sergilendiği Etnografya Müzesi,  Kurtuluş Savaşı müzesi olarak açık olan birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ankara Kalesi, Agustus Tapınağı, Julian Sütunu ve Roma Hamamı gibi bir çok nokta bulunmaktadır.

Sadece tarihi mekanlarla, sınırlı kalmayıp Ankara’nın kültürünü ve hayatını tatmak isteyenler için Ankara’da görülmesi gereken yerler ve yapılması önerilen aktiviteler bulunmaktadır.  Bunların en başında, Türkiye Cumhuriyeti’ni Kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  ebedi olarak yattığı Anıtkabir yer anlamaktadır.  Şehir merkezinde yer alan diğer turistik noktalar arasında ise; Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ankara’yı gökyüzünden izleyebileceğiniz Atakule, dinlenip rahatlayabileceğiniz, Atatürk Orman Çiftliği, Kuğulu Park, Seymenler Parkı, Eymir Gölü  ayrıca alışveriş yeme-içme ve eğlenmek için zamanınızı geçirebileceğiniz Tunalı Hilmi Caddesi, Arjantin Caddesi, Kızılay, Park Caddesi ve Gençlik Parkı gibi adresler turistik anlamda sizlere doyurucu bir olanaklar sunacaktır. Ayrıca Ankara’nın kendine has geceleri size farklı bir eğlence sunabilir. Ankara; seveninin asla vazgeçemeyeceği, hep özleyeceği bir şehir orası muhakkak.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...