Amsterdam’da Alışveriş Ayrı Güzel

Tarihi ve renkli kültürünün yanı sıra, alışveriş için çeşitli ve farklı imkanlar sunan Amsterdam, Avrupa’nın önemli alışveriş bölgelerinin başında gelir. Merkez gar ile Leidseplein arası Amsterdam’da yaşayanların ve turistlerin uğrak alışveriş bölgesi olarak bilinir. Genellikle marka olmayan ürünlerin satıldığı Jordaan ve Prinsengracht Keizergracht, Herengracht kanallarının etrafındaki bölgeler oldukça popülerdir. Amsterdam son derece çekici bir şehirken, bir de alışveriş seçeneklerinin fazla olunca gidilmesi şart oluyor. Hatta Amsterdam’da alışveriş etmenin keyfine varmak için bile seyahat düşünenler var.

De Negen Straatjes (9 sokaklar): 9 sokaklar olarak bilinen alışveriş bölgesi De Negen Straatjes’de Prinsengract ile Singel arasında yer alır. Bir çok küçük mağaza, butik, farklı tasarım dükkanları, galeri ve antikacıların bulunduğu bu alışveriş caddesinde sıra dışı bir alışveriş deneyimi yaşayabilir, Amsterdam seyahatinizi anımsatacak eşyalar alabilirsiniz.

 

Amsterdam’ın ünlü ve hareketli alışveriş caddelerinden bir tanesi olan Kalverstraat’da, bir çok pahalı dükkan bulunmaktadır. Sadece yaya trafiğine açık olan bu caddede lüks markalara ait mağazalar ve çeşitli alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Cadde üzerindeki en önemli alışveriş merkezleri ise Kalvertoren ve Magna Plaza’dır. Bir şey almasanız bile mağazaları dolaşmak bile keyif verecektir. Buna ek olarak bir çok lüks ve önemli markanın bulunduğu P.C.Hooftstraat caddesi Rijksmuseum’e çok yakındır. Baştan çıkarıcı ve pahalı bir alışveriş için Amsterdam turistlerinin uğrak mekanları arasında yer alır.

Sokak alışverişlerinin yanı sıra Amsterdam’da da birçok büyük şehirde olduğu gibi alışveriş merkezleri de hem orada yaşayanlar hem de turistler tarafından ilgi görür. Amsterdam’ın kalbi Dam Meydanı’nda yer alan De Bijenkorf şehrin en önemli alışveriş merkezidir. Hem tarihi mimarisi hem de zengin markalarıyla Amsterdam denince görülmesi gereken yerlerden. Dam Meydanı’na 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan Bonneterie ise şehrin en eski alışveriş merkezlerinden bir tanesidir.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...