Afrika’da Safari İçin En İyi 3 Yer

Eğer aklınızda Afrika’ya gitmek varsa deneyimlemeden dönmemeniz gereken en önemli şey safari turlarıdır. Dünyanın en eski kıtası; doğası, hayvanları, kuşları, çölleri, savanları, balta girmemiş ormanları, nehirleri ve şelaleleriyle vahşi doğanın özünde bir deneyim sunuyor. Tarih boyunca özellikle İngiliz ve Fransız kolonileri olarak varlıklarını sürdüren Afrika ülkeleri artık bağımsızlar ve turizme önem veriyorlar. On yıllar önce sadece maceraperestlerin gitmeye cesaret edebildiği Afrika’da artık şehir konforunda tatil yapmak bile mümkün.

Dünyanın en bilinen ve büyük 3 safari turu Masai Mara(Kenya), Serengeti (Zanzibar) ve Kruger Doğal Parkı’nda(Güney Afrika) gerçekleşiyor.

Yuvarlanan tepeleri, ormanları ve ağaçlarıyla ünlü Masai Mara, Talek ve Mara nehirleriyle sulanıyor. Bu bölgeyi görmeden Kenya’yı görmüş sayılmazsınız. Leoparlar, gergedanlar ve neredeyse 500 kuş türünü barındırıyor.

Zanzibar’ın korunan bölgesi Serengeti dünyanın en eski ekosistemlerinden birine sahiptir. Geçtiğimiz milyon yıl içerisinde iklimi ve doğası hiç değişmemiştir. Evrenin köklerini anlamak için mutlaka gerşekleştirilmesi gereken bir tur.

Güney Afrika’da bulunan  Kruger Doğal Parkı Afrika’daki en eski ve en geniş doğal alanlardan biridir. Farklı habitatlarda binlerce canlı türünü barındıran bölge vahşi doğada kamp olanağıyla ünlüdür. Bölge Olifants  ve Letaba nehirleriyle sulanıyor. Böylelikle Afrika’da safari unutulmaz ve bir o kadar da keyifli bir deneyim oluyor.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...