2016 Resmi Tatiller ve Destinasyon Önerileri

Yılın ilk günleri bu seneki tatillerinizi planlamak için en ideal zaman! Biz de bu planları kolaylaştırmak ve 2016 resmi tatillerinden maksimum faydalanabilmeniz için en güzel tatil rotalarını, mevsimine ve tatilin uzunluğuna göre belirledik. Bu yılı tatil ile dolu geçirmek istiyorsanız, 2016 resmi tatiller göz önünde bulundurularak hazırlanan bu listeye göz gezdirin! Bu arada sadece resmi tatilleri değil, yıllık izinlerinizi de göz önüne aldık. Hadi listeye hep beraber bakalım.

23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan ne yazık ki bir cumartesi gününe denk geliyor. Tüm çalışanların üzüntüsünü iliklerimizde hissediyoruz. Ama Cumartesi çalışanların da olduğunu hatırlayalım!

Yurt İçi Destinasyon Önerisi: Şirince

1280px-Sirince_2012

Çünkü Şirince, sizler için en güzel şarapların yapıldığı ve yöresel yiyeceklerin sergilendiği şirin mi şirin bir kasaba. Şirince’nin bir diğer güzel tarafı ise ismi gibi Şirin olan evleri.  23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayram’ını böyle şirin bir yerde kutlamayı kim istemez ki?

Yurt Dışı  Destinasyon Önerisi: Yunanistan

Untitled design (6)

Çünkü Yunanistan hem muhteşem koylara sahip; hem de tarihi yerleri ile insanı adeta kendine çeken bir ülke. Diğer taraftan Yunanistan’a sığınan Çocuk Mültecileri ziyaret ederek 23 Nisan Bayram’ını beraber kutlayabilirsiniz. 23 Nisan’da Akdeniz havasının açık ve insanın içini ısıtacak derecede olduğunu hisseder gibiyiz. O zaman Yunanistan kıyılarında ateş yakabileceğiniz ve sevgilinizle beraber şarkılar söyleyebileceğiniz sahiller sizleri bekliyor.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

2016’nın belki de en cazip resmi tatili 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı; çünkü Perşembe gününe denk geliyor. Her ne kadar yıllık izinden bir gün kullanıp tatili 4 güne çıkarma olasılığı bulunsa da; resmi tatilin Cuma günü de dahil edilerek 2 güne çıkarılması da muhtemel. 😉

Yurt İçi Destinasyon Önerisi: Bodrum

Untitled design (7)

Bodrum, yazın gelmesi ile birlikte turistlerin ve ünlü simaların akınına uğrayan bir yer. Bu kadar kalabalıkta huzur bulunamayacağına göre yaz öncesi bu fırsatı değerlendirmekte fayda var. Deniz birazcık soğuk olabilir.

Yurt Dışı Destinasyon Önerisi: İbiza

ibiza-688172_1920

İbiza, gençlik ve eğlence denince akla gelen önemli destinasyonlardan biri. Son 30 yıldır İbiza, Avrupa’nın turizm ve eğlence merkezi olmuş durumda. Hele bir de sıcak hava varsa o zaman akşama plajda parti var demektir. Uykusuz gecelere hazırlıklı olmalısınız.

4-7 Temmuz Şeker Bayramı

2016 yılının en uzun tatili Ramazan Bayramı olacağa benziyor. 7 Temmuz Perşembe gününe kadar sürecek olan tatilin, 8 Temmuz Cuma günü de dahil edilerek uzatılması sanki yapılacak en mantıklı şey;)

Yurt İçi Destinasyon Önerisi:Kıbrıs

kyrenia-553957_1920

Yavru Vatan Kıbrıs, yerli turistler için bir tatil cenneti. Ünlü şarkıcıların Bayram gecelerinde sahne aldığı otellerde erken rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Yurt Dışı Destinasyon Önerisi: Bali

rice-terraces-384665_1920

Bali, Uzak Doğu’nun en çok tercih edilen tatil rotaları arasında yerini koruyor. Nefes kesen doğası ve bir çok imkanın sunulduğu otelleri ile mutlu bir tatil için gidilebilecek egzotik bir cennet. Her daim ziyaret edebileceğiniz Fil Yetimhanesi ve rahatlamanız için sunulan yoga kursları ile Bali, huzurlu tatilin adresi.

30 Ağustos Zafer Bayramı

Salı Günü’ne denk gelen bu tatil için pazartesi izninizi nasıl alabilirim diye düşünmeye başlayabilirsiniz. Pazartesi günü izin almayı başarabilirseniz tam 4 günlük bir tatil imkanı daha doğmuş olacak. Peki bu 4 gün için nerelere gidebilirsiniz?

Yurt İçi Destinasyon Önerisi: Fethiye

Oeluedeniz_Luftbild-hq

Ege’nin en iç açıcı Tatil Merkezlerinden biri olan Fethiye, bir çok yabancı Turistin ziyaret ettikten sonra kalmayı tercih ettiği bir merkez. Kelebekler Vadisi ve Ölüdeniz, Fethiye’ye gitmek için sayılabilecek nedenlerden sadece ikisi.

Yurt Dışı Destinasyon Önerisi: Kanarya Adaları

amadores-1068611_1920

Marakeş ve İspanyol kültüründen izler barındıran bu Afrika takım adaları; güneşi ve sahilleriyle size unutulmaz bir tatil yaşatacak. Sahil, güneş, kum ve eğlence; daha fazla ne olabilir ki.

12-15 Eylül Kurban Bayramı

11 Eylül Pazar günü Arefe; 12 Eylül Pazartesi ilk gün olmak üzere toplamda 5 gün tatil olacağı Kurban Bayramında, Cuma günü de katılarak 9 günlük uzuun bir tatile çıkabilirsiniz. Peki Kurban Bayramı için nereye gidebilirsiniz?

Yurt İçi Destinasyon Önerisi: Kemer

cirali

Antalya’nın en güzel sahillerine sahip Kemer koyları, tatil için değerlendirilebilecek en uygun yerler arasında. Bu sene Rus Turist sayısının düşeceğini göz önüne alırsak; yerli turistlere bir çok indirim ve promosyon sunulacağı kesin.

Yurt Dışı Destinasyon Önerisi: New York

new-york-city-78181_1920

Amerika’nın en canlı şehirlerinden biri olan New York’a gitmek için sebepleri sıralarsak bir dağ olur. Siz yine de Times Square ve Çin Mahallesi ziyaretini göz önüne alın ve 9 günlük (!)  Kurban Bayramı Tatili’ni New York’ta geçirmek için şimdiden planlama yapmaya başlayın.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Cuma günü yarım gün ve 29 Ekim Cumartesi tam gün olmak üzere 2.5 gün bir tatil imkanı sizleri bekliyor. Cuma gününün tam gün tatil edilme olasılığını göz önüne alırsak sürprizlerle dolu bir Cumhuriyet Bayramı geçirebiliriz. Peki Cumhuriyet Bayramı tatilinde gidilecek yerler arasında nereler var?

Yurt İçi Destinasyon Önerisi: İzmir

Foça_pictures_10

Tatilinizi mutlu ve huzurlu bir şekilde; Kordon boyunda yürüyerek geçirebilir ve kendinize bolca vakit ayırabilirsiniz. İzmir’in vapuru, İzmir’İn boyozu ve güzel kızları da cabası….

Yurt Dışı Destinasyon Önerisi: Hırvatistan

plitvice-1031159_1920

Hem Game of Thrones dizisinin setine ev sahipliği yapması, hem de düşük bütçeli tatil seçenekleri ile Hırvatistan, tatilciler için uygun bir rota.

Bonus: Yıllık İzinler

Şirketlerin beyaz yakalılara sunduğu en önemli yan haklardan biri olan Yıllık izin, 15 ile 20 gün arasında değişen sürelerde çalışanlara tanınıyor. Bu izni önceden bildirip, istediğiniz zamanda kullanmanız mümkün. Biz de yıllık izninizi ilkbahar ya da sonbahar aylarında kullanabileceğinizi göz önüne alarak size baz öneriler hazırladık.

İlkbaharda Kullanılacak Yıllık İzin İçin Yurt İçi Destinasyon Önerisi: Ayder Yaylası

Ayder_Plateau_@_Rize-Turkey

Doğa ile iç içe geçirebileceğiniz bir tatil istiyorsanız, Ayder yaylasında geçireceğiniz 1 haftalık kamp tatili sizi adeta canlandıracak. Temiz havayı bol bol içinize çekebileceğiniz Ayder Yaylasından döndükten sonra şehrin gürültüsüne alışmanız zor olacak.

İlkbaharda Kullanılacak Yıllık İzin İçin Yurt Dışı  Destinasyon Önerisi: Kenya

lilac-breasted-roller-818021_1920

Safari ve vahşi yaşam tutkunları için Kenya, eşi bulunmaz bir alternatif. Safari turlarının sürekli düzenlendiği Kenya’da, kabile ziyareti gerçekleştirerek Afrika yerel yaşamı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sonbaharda Kullanılacak Yıllık İzin İçin Yurt İçi Destinasyon Önerisi: Şanlıurfa

urfa-1102994_1920

Kendinize ve midenize vakit ayırmak; leziz kebapları löp löp mideye indirmek istiyorsanız Şanlıurfa tam size göre bir yer. Siz siz olun; kahramanlık yapıp acıyı fazla kaçırayım demeyin.

Sonbaharda Kullanılacak Yıllık İzin İçin Yurt Dışı Destinasyon Önerisi: Dubai

dubai-977368_1280

Görkemli binaları ve lüks otelleri ile turistlerin gözde rotalarından biri olan Dubai, Türkler arasında da oldukça popüler. Hem bol bol alışveriş yapabilir, hem de çöl turlarına katılarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. 

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...